RANCH Calamity Jane

Vstup do skryté sekce

Kód:
 

CO SE U NÁS DĚJE NOVÉHO NAJDETE NA

RANCH Calamity Jane na facebooku

Klára a Lenka Novotná
Probulov 18
telefon: 382 224 251
mobil: 775 646 461
e-mail: ranch@calamity.cz

Pokud se Vám líbí naše stránky a chcete náš web podpořit formou odkazu na nás, použijte jednu z ikonek:

RANCH Calamity Jane

RANCH Calamity Jane

Malá farma Calamity Jane

V malebné jihočeské vesničce Probulov stojí přímo na návsi citlivě zrekonstruovaný klasický venkovský statek s uzavřeným dvorem. Ke statku patří cca 20 ha pozemků, výběhů, luk, pole a les.
Zabýváme se především enviromentální výchovou, animoterapií, vzděláváním. Chováme koně, provozujeme profesionální jezdeckou školu, hipoterapii a jsme „Středisko hiporehabilitace".
V rozsáhlém areálu najdete spoustu přírodních zajímavostí, les, louky, vyhlídková místa ale hlavně farmu s různými druhy hospodářských zvířat. Pořádáme u nás tématické vzdělávací programy a exkurze pro školy a školky, dále je možné celoročně využít i ubytování přímo na statku a nebo v letních měsících na našem indiánském tábořišti.
Jsme otevřeni denně, nejen pro školy a školky ale také pro veřejnost.

 

Co u nás můžete čekat

Hned po vstupu se na uzavřeném dvoře nachází zóny se zvířaty, vekovní sezení, nasedací bezbariérová rampa (využíváme pro hipoterapii), wc, šatna pro jezdce, sedlovna. Na další části dvora se nachází klubovna a úvaziště pro koně. Kolem ustájení pro kozy (které lze hladit a krmit) projdete do stodoly kterou momentálně předěláváme na jezdeckou krytou jízdárnu. Za stodolou stoupáte do kopečka kolem voliér s různými druhy exotické drůbeže, zeleninové zahrádky se skleníkem až k výběhům pro koně. Nechybí všudypřítomná loudící prasátka a drůbež. Když zdoláte menší kopeček, otevře se krásný výhled do krajiny. Pastvina je lemovaná ovocnými stromy a jedlou zahrádkou s rybníčkem pro husy a kachny. Nachází se tu také venkovní jízdárna, kruhovka pro práci s koňmi a kontaktní výběh pro ovečky a miniponíky. Kolem výběhů pro koně, kde je i plemenný hřebec Quarter horse, a kolem ovocného sadu se dostanete až k výběhu chovných klisen s hříbaty. Cesta končí až za lesíkem kde se nachází indiánské tábořiště, kde je skutečné mraveniště, děti si zde mohou vyzkoušet stezku poslepu, stezku naboso a soutěž v poznávání lesních zvířat. Mají zde vybudované skrýše různí broučci a hmyz.
Potkáte a dozvíte se informace ze života našich „šťastných“ zvířat, která mají „spoustu pohybu, žijí ve vlastních rodinách, sají mateřské mléko a rostou bez antibiotik tak, jak se jim chce“. Zvířátka si můžete pohladit, některá i nakrmit.
Potkáte u nás: koně, poníky, mulu, ovečky, prasátka, krávy, kozy, králíky, slepice, husy, indické běžce, holuby, pejsky a další havěť. Dozvíte se o šetrném způsobu pěstování „jedlých“ zahrad a ovocných stromů v souladu s přírodou.

Malá farma Calamity Jane Malá farma Calamity Jane Malá farma Calamity Jane

Co nabízíme:

Pro školy – výlety a exkurze

Popis výletů a exkurzí najdete zde

Tábory a zážitkové pobyty na farmě

Nabídku táborů a pobytů s noclehem najdete zde

Jízdy na koních a návštěvy farmy

Farmu je možné navštívit, po dohodě možnost komentované prohlídky a hlavně můžete využít nabídky jízdy na koních nebo pony zde

Ubytování – týpí tábořiště

Možnosti ubytování najdete zde

Oslavy narozenin – soukromé akce

Možnosti ubytování najdete zde

Oslavy narozenin – soukromé akce

Darujte zážitek, vyjížďku do přírody a nebo poukaz na dětský jezdecký tábor, více informací zde

Omezení
Programu se nemohou zúčastnit osoby s alergií na zvířecí srst a akutním infekčním onemocněním.
Farma je bezbariérová, avšak cesty jsou nezpevněné a z větší části v kopci.

Malá farma Calamity Jane Malá farma Calamity Jane Malá farma Calamity Jane
Probulov 18, telefon: 382 224 251, mobil: 775 646 461, e-mail: ranch@calamity.cz