RANCH Calamity Jane

Vstup do skryté sekce

Kód:
 

CO SE U NÁS DĚJE NOVÉHO NAJDETE NA

RANCH Calamity Jane na facebooku

Klára a Lenka Novotná
Probulov 18
telefon: 382 224 251
mobil: 775 646 461
e-mail: ranch@calamity.cz

Pokud se Vám líbí naše stránky a chcete náš web podpořit formou odkazu na nás, použijte jednu z ikonek:

RANCH Calamity Jane

RANCH Calamity Jane

Farma Park Calamity Jane

V malebné jihočeské vesničce Probulov stojí přímo na návsi citlivě zrekonstruovaný klasický venkovský statek s uzavřeným dvorem. Ke statku patří cca 20 ha pozemků, výběhů, luk, pole a les.
Zabýváme se především enviromentální výchovou, animoterapií, vzděláváním. Chováme koně, provozujeme profesionální jezdeckou školu, hipoterapii a jsme „Středisko hiporehabilitace".
V rozsáhlém areálu najdete spoustu přírodních zajímavostí, les, louky, vyhlídková místa ale hlavně farmu s různými druhy hospodářských zvířat. Pořádáme u nás tématické vzdělávací programy a exkurze pro školy a školky, dále je možné celoročně využít i ubytování přímo na statku a nebo v letních měsících na našem indiánském tábořišti.
Jsme otevřeni denně, nejen pro školy a školky ale také pro veřejnost.

VSTUPNÉ NA FARMU 100 Kč/ osoba

(děti do 3 let a členové JK neplatí) V ceně vstupenky je prohlídka farmy, využití vnitřních i venkovních prostor farmy, hra pro děti dle ročního období (hledání zajíčků, hon na čarodějnice, živý betelém a hledání vánočních dárků atd.). Vstupné obsahuje odměnu ve výtvarné dílně.

Otevírací doba pro veřejnost: Celoročně každý víkend, prázdniny a svátky od 10:00 – 18:00

Pravidelné akce: VÁNOČNÍ „Živý betlém“, Hon na Čarodejnice, Velikonoční Jarmark, Havelské posvícení a další.

Pro školy a školky, otevřeno dle domluvy, prosím kontaktujte nás na ranch@calamity.cz a nebo tel.: 775646461

 

Co u nás můžete čekat

Hned po vstupu se na uzavřeném dvoře nachází zóny se zvířaty, vekovní sezení, občerstvení Žlutá perla kde se i platí vstup do Farma parku, wc, ubytování (občerstvení funguje jen v letních měsících). Na další části dvora se nachází klubovna a výtvarná dílnička. Dále projdete do stodoly která je předělaná na jezdeckou krytou jízdárnu. Za stodolou stoupáte do kopečka kolem voliér s různými druhy exotické drůbeže, zeleninové zahrádky se skleníkem až k výběhům pro koně. Nechybí všudypřítomná loudící prasátka a drůbež. Když zdoláte menší kopeček, otevře se krásný výhled do krajiny. Venkovní jízdárna, dětské hřiště a velké přírodní hřiště – EXTREME TRAIL PARK. Pastviny jsou lemované ovocnými stromy a jedlou zahrádkou s rybníčkem pro husy a kachny. Nachází se tu také venkovní kruhovka pro práci s koňmi a kontaktní výběh pro ovečky a miniponíky. Kolem výběhů pro koně, kde je i plemenný hřebec Quarter horse, a kolem ovocného sadu se dostanete až k výběhu chovných klisen s hříbaty. Cesta končí až za lesíkem kde se nachází indiánské tábořiště, kde je skutečné mraveniště, děti si zde mohou vyzkoušet různé úkoly např. stezku poslepu, stezku naboso a soutěž v poznávání lesních zvířat. Mají zde vybudované skrýše různí broučci a hmyz.
Potkáte a dozvíte se informace ze života našich „šťastných“ zvířat, která mají „spoustu pohybu, žijí ve vlastních rodinách, sají mateřské mléko a rostou bez antibiotik tak, jak se jim chce“. Zvířátka si můžete pohladit, některá i nakrmit – u oveček a koziček je krmný automat na mince.
Potkáte u nás: koně, poníky, oslíka, ovečky, prasátka, krávy, kozy, králíky, slepice, husy, kachny, činčily, holuby, pejsky a další havěť. Dozvíte se o šetrném způsobu pěstování „jedlých“ zahrad a ovocných stromů v souladu s přírodou.

Farma Park Calamity Jane Farma Park Calamity Jane Farma Park Calamity Jane

Co nabízíme:

Pro školy – výlety a exkurze

Popis výletů a exkurzí najdete zde

Tábory a zážitkové pobyty na farmě

Nabídku táborů a pobytů s noclehem najdete zde

Jízdy na koních a návštěvy farmy

Farmu je možné navštívit, po dohodě možnost komentované prohlídky a hlavně můžete využít nabídky jízdy na koních nebo pony zde

Ubytování – týpí tábořiště

Možnosti ubytování najdete zde

Oslavy narozenin – soukromé akce

Možnosti ubytování najdete zde

Oslavy narozenin – soukromé akce

Darujte zážitek, vyjížďku do přírody a nebo poukaz na dětský jezdecký tábor, více informací zde

Omezení
Programu se nemohou zúčastnit osoby s alergií na zvířecí srst a akutním infekčním onemocněním.
Farma je bezbariérová, avšak cesty jsou nezpevněné a z větší části v kopci.

Farma Park Calamity Jane Farma Park Calamity Jane Farma Park Calamity Jane
Probulov 18, telefon: 382 224 251, mobil: 775 646 461, e-mail: ranch@calamity.cz