RANCH Calamity Jane

Vstup do skryté sekce

Kód:
 

CO SE U NÁS DĚJE NOVÉHO NAJDETE NA

RANCH Calamity Jane na facebooku

Klára a Lenka Novotná
Probulov 18
telefon: 382 224 251
mobil: 775 646 461
e-mail: ranch@calamity.cz

Pokud se Vám líbí naše stránky a chcete náš web podpořit formou odkazu na nás, použijte jednu z ikonek:

RANCH Calamity Jane

RANCH Calamity Jane

Gleiniant Cayenne

welsh mountain pony šiml

Nicton Carreg x Gleiniant Capri

Cayenne je welsh mountain pony, který se narodil v Carmarthenských kopcích ve Walesu a je potomkem divokých „Hill ponies of Wales“. Velice komunikativní a přátelský poník.

Na ranč přijel ze stáje Goldmane co by čerstvý valášek po kariéře výstavní a plemeníka. Původně jsme ho měli pouze obsednout jenže do Kájena jsme se samozřejmě zamilovali a po domluvě s majiteli jsme ho odkoupili.

V podstatě všechna jména v jeho původu jsou legendy. Jeho dědeček je Putwell Carreg Llwyd, hřebec který získal titul šampiona na všech velkých výstavách Walesu, včetně vítězství na Royal Welsh Show, Lampeter a Glanusk v jediném roce. Cayenne je několikanásobně prochován na legendárního hřebce Revel Chello, který kromě odolnosti a kostry spolehlivě předával fantastický pohyb. Dalšími zástupci Revel C linie jsou slavní hřebci Centre a Chelsea Fan. Cayenova matka Gleiniant Capri je výstavně velice úspěšná klisna, která má na svém kontě dokonce tři WPCS medaile a mnoho vítězství v šampionátech. Dalšími slavnými předky jsou Dyfed Lord Nelson, Dyfed Geraint, Eden Wilow, Hisland Hiderus, Revel Jiro a další.

Vynikající na jeho původu je také skutečnost, že pochází z rodiny, která je velmi úspěšná ve třídách lead rein, first ridden a všeobecně jezdeckém sportu. Cayennova sestra Gleiniant Camelot je několikanásobnou šampionkou lead rein tříd ve Walesu, Anglii a Irsku. Z každého svého startu si tato klisna přivezla ocenění. Jeho bratr Gleiniant Chifney je velmi úspěšný jak v lead rein, tak first ridden. Další, v podsedlových disciplínách velmi úspěšní blízcí příbuzní Cayenna jsou například, Gleiniant Oliver C, Gleiniant Crocus, Isycoed Dragon Slayer, Llanafanfawr Brandy Snap (Best Small Native at HOYS 2010), Bryndorian Benjamin, Gleiniant Tsar (úspěchy pod sedlem a v zápřeži hlavně v Holandsku a Německu). Jak Cayenne sám, tak jeho potomci vynikají opravdu super povahou a ochotou k práci.

výsledky:

2009:
» 2.místo ve třídě a VICEŠAMPION KATEGORIE na výstavě Valeč
» 2.místo ve třídě na výstavě Řitka

2008:
» 1.místo ve třídě na šampionátu Slatiňany
» 1.místo ve třídě a VICEŠAMPION KATEGORIE na výstavě Valeč

2006:
» 8.místo a „highly commended“ pony ve třídě na výstavě Royal Welsh Show (UK)

Probulov 18, telefon: 382 224 251, mobil: 775 646 461, e-mail: ranch@calamity.cz