RANCH Calamity Jane

Vstup do skryté sekce

Kód:
 

CO SE U NÁS DĚJE NOVÉHO NAJDETE NA

RANCH Calamity Jane na facebooku

Klára a Lenka Novotná
Probulov 18
telefon: 382 224 251
mobil: 775 646 461
e-mail: ranch@calamity.cz

Pokud se Vám líbí naše stránky a chcete náš web podpořit formou odkazu na nás, použijte jednu z ikonek:

RANCH Calamity Jane

RANCH Calamity Jane

Jezdecký kurz pro děti

Zveme vás strávit týden s našimi koňmi a dalšími zvířátky na jihočeském statku v blízkosti Orlické přehrady.
Těšit se můžete na hry s koňmi ze země, při kterých se naučíme se rozumět koňské řeči, dozvíte se spoustu zajímavostí z jejich života a všeho kolem nich. Tábor je vhodný pro začátečníky i pokročilé, westernové i anglické zaměření. Máme koně a poníky vhodné pro všechny jezdecké úrovně. Výuka probíhá teoretická ale hlavně praktická. Každé dítě bude mít přiděleného svého koně, který mu bude vyhovovat (na výběr zhruba z 15 koní pro 8 účastníků tábora).

Jezdecký kurz pro děti Jezdecký kurz pro děti Jezdecký kurz pro děti

Doplňkový program:

  • program je téměř o celodenním kontaktu s koňmi jak ze země tak ze sedla, pokud zbyde čas a energie na doplňkový program, tak ten je v duchu tvoření, výroba ozdob a masek, zdobení koní, focení se s koňmi
  • oproti fantasy táboru a indiánskému táboru má výcvikový přidanou minimálně 60 minutovou lekci v sedle koně navíc
  • večerní táborák s kytarou a šamanskými bubny

    Domů si odvezete spoustu nových zážitků, zkušeností a drobných výrobků. Na závěr tábora proběhne ukázka dovedností s koňmi pro rodiče.

 

Termín a cena

termín: 20 – 27. 7. 2019 pro děti od 6 do 10 let (doporučený věk)

termín: 10. – 17. 8. 2019 pro děti od 10 do 18 let (doporučený věk)

cena: 7200 Kč

Na tento tábor lze též jet i jako na příměststký, uveďte prosím při přihlášení dítěte do poznámek. Cena se sníží o 500 Kč

Sourozenecká sleva – 200 Kč
Sleva pro účastníky z minulého roku – 200 Kč

Slevy se sčítají.

Přihláška na tábor

on-line přihláška

 

Jezdecký kurz pro děti Jezdecký kurz pro děti Jezdecký kurz pro děti

Ubytování:

Zázemím pro nás je tábořiště. Tábořiště se nachází v areálu ranče, na krásném místě u lesa kde jsou překrásné výhledy do kraje, na východy a západy slunce. Celé tábořiště je oddělené od výběhů s koňmi a dašími zvířaty plotem, taže se zde mohou hrát i malé děti, bez obav že by vběhli ke koním. V místě tábořiště je les suché wc, solární sprcha, venkovní ohniště. Další zázemí je v areálu ranče (hřiště, kuchyňka s lednicí, vařičem a mikrovlnkou, sprcha, záchod, klubovna atd).

 

Stravování:

5 x denně, celodenní i noční pitný režim. Na obědy a večeře budeme chodit do místní hospůdky, snídaně a svačiny budeme zajišťovat na ranči.

 

Tábor povedou zkušené vedoucí s patřičným vzděláním:

Klára Novotná – licentovaná cvičitelka jezdectví, asistentka pedagoga na základní škole, instruktorka AVK (Aktivit s využitím koní) pod ČHS.
30ti letá praxe v jezdectví, tábory vede na vlastních koních ranče Calamity Jane již 10 let, pracuje s dětmi ve škole, bohatá praxe i s dětmi s ADHD a poruchami autistického spektra, zaměřuje se na terapie pomocí koní, další zaměření je na obsedání, výcvik mladých nebo problematických koní. Výuka jezdců, přípravu koní na hipoterapii a další.

Koně využití během tábora mají zkoušky a licenci pro práci s dětmi od České hiporehabilitační společnosti a nebo jsou v přípravě na ni.

 

Co sebou na tábor:

Spacák, prostěradlo, polštářek, plastová láhev 0,5 l., baterka, menší batůžek, umělohmotný hrnek a malá lžička, tričko na které budeme malovat a batikovat.

Vlastní jezdecká nebo cyklistická helma a jezdecká vesta, nebo chránič páteře.

Oblečení – Pyžamo, kraťasy, nátělník, svetr, čepice (příp. šátek), tričko, mikina, tepláková souprava, nepromokavé oblečení (např. šusťáky), spodní prádlo, ponožky, plavky, sluneční brýle, pláštěnka, holínky, sportovní obuv, obuv na přezutí.

Toaletní potřeby – ručník, zubní pasta, kartáček na zuby, kelímek na čištění zubů, mýdlo, šampón, kapesníky (i papírové), hřeben, krém na opalování, dospívající děvčata hygienické potřeby.

Dále doporučujeme – kapesné (v přiměřené výši v Probulově se dají koupit sladkosti, zmrzlina a drobné reklamní předměty), dopisní papíry či pohledy, (menším dětem předepište adresy), poštovní známky, obojí je však k dostání v obchůdkku v Probulově.

Co nedoporučujeme – zvažte, jestli s sebou dávat dětem na tábor cennosti. Hrozí ztráta rozbití mobilního telefonu či fotoaparátu. V případě, že (a opět se to týká především mladších účastníků) jim výše popsané věci s sebou dáte, upozorněte je, prosíme, na možnost uschovat si tyto cennosti přes den u svého vedoucího. Toto doporučení zde uvádíme proto, že nejsme schopni ručit za případnou ztrátu těchto věcí v průběhu programu (to se může stát i starším dětem) častěji nikoliv odcizením, ale opravdu ztrátou, což pak může dítěti pokazit dojem z celého tábora, a to bychom neradi.

Organizace tábora:

Po odeslání přihlášky vám přijdou emailem potřebné dokumenty k táboru, které budeme vyžadovat při nástupu na tábor. A a to: Vyplněný nástupní list, vyplněný lékařský posudek a kartičku pojišťovny, či její kopii, dále pak individuální léky. Pokud nemůžete email s objednávkou tábora najít, můžete si dokumenty stáhnout níže. Dále vám přijde žádost o uhrazení zálohy (2000 Kč) kterou je nutné uhradit do 14 dnů aby byla přihláška platná.

LÉKAŘSKÉ POTVRZENÍ

NÁSTUPNÍ LIST

INFORMACE PRO RODIČE

Nástup na tábor je vždy v odpoledních hodinách cca 15:00 – 17:30 (po domluvě lze i v jiný čas). Tábor je ukončem předevení naučených dovedností rodičům, začátek představení je v 10.00 hodin, představení trvá přibližně 2 hodiny, předpokládaný odjezd je přibližně ve 12:00 hodin.

Jezdecký kurz pro děti Jezdecký kurz pro děti Jezdecký kurz pro děti

 

Provozovatel jezdeckého tábora: Ranch Calamity Jane s.r.o.

Korespondenční adresa: Ranch Calamity Jane s.r.o. Probulov 18, 398 04

 

Bližší informace: Klára Novotná
hlavní vedoucí
tel. 775 646 461
e-mail. ranch@calamity.cz

 

Probulov 18, telefon: 382 224 251, mobil: 775 646 461, e-mail: ranch@calamity.cz